Зенит разби Ахмат и поведе еднолично в Русия

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
22:12, 13 авг 2017, Автор: , Преглеждания:44

Зенит

Отборът на Зенит остава начело в руската Премиер лига, след като разби с 4-0 Ахмат Грозни в среща от шестия кръг.

Леандро Паредес откри резултата в 28-ата минута след страхотен шут извън наказателното поле. Само секунди след това Уциев от гостите получи втори жълт картон и те останаха с 10 души.

Шест минути след почивката Александър Кокорин удвои аванса на питерци след точен изстрел от десетина метра.

В средата на второто полувреме стражът на гостите отрази удар на Дриуси, но кълбото попадна в Далер Кузяйев, който вкара на празна врата – 3-0.

В 84-ата минута Юрий Жирков се възползва от отлично центриране на Кокорин от десния фланг, за да засече от 5-6 метра за крайното 4-0.

След успеха Зенит е едноличен лидер в класирането с 16 точки.

В другия късен неделен мач Краснодар и Амкар приключиха при 1-1. За гостите от Перм 90 минути изигра българският национал Петър Занев.