Лацио грабна Суперкупата след невероятна драма в добавеното време

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:52, 13 авг 2017, Автор: , Преглеждания:54

Имобиле

Отборът на Лацио спечели Суперкупата на Италия, след като на финала на „Олимпико“ в Рим надделя драматично с 3-2 над шампиона Ювентус.

Резултатът в срещата бе открит в 32-ата минута с гол от дузпа на Чиро Имобиле. Наказателният удар бе даден за нарушение на Буфон именно срещу Имобиле.

В 52-ата минута Марко Пароло центрира по най-добрия начин в наказателното поле, където Имобиле с прекрасен изстрел с глава удвои аванса на „орлите“ – 2-0.

Пет минути преди края на мача Пауло Дибала намали пасива на Юве след страхотен гол от свободен удар, шутирайки покрай стената в десния ъгъл на Стракоша – 1-2.

В първата минута от добавеното време „старата госпожа“ получи дузпа, която бе превърната в гол от Дибала за 2-2.

Драмата настъпи след още 120 секунди, когато Лукаку направи рейд по левия фланг, стигна до аутлинията и подаде към Мурджия, който реализира от няколко метра и донесе трофея на Лацио.

За римляните това е четвърта Суперкупа в историята след 1998, 2000 и 2009-а.