Монако разгроми Дижон, Фалкао с хеттрик

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
19:54, 13 авг 2017, Автор: , Преглеждания:20

Радамел Фалкао

Отборът на Монако записа втора поредна победа в Лига 1, след като надигра с 3-1 като гост тима на Дижон в двубой от втория кръг.

Само след три минути игра „монегаските“ стигнаха до гол чрез Радамел Фалкао. Камил Глик стреля с глава след изпълнение на корнер, а колумбийският голаджия довкара топката от 2 метра.

В 25-ата Жоао Моутиньо изпълни нов ъглов удар и Жемерсон с красива задна ножица удвои аванса на Монако. Това е втори пореден гол за защитника в Лига 1.

В 37-ата минута гостите организираха добра контра, при която Диакаби намери Фалкао вляво от себе си, а Ел Тигре отбеляза много красиво попадение с фалцов изстрел в горния ляв ъгъл на Рине.

Малко преди почивката Амалфитано се отчете с чудесен извеждащ пас към Саид, който остана очи в очи със Субашич и го преодоля с удар между краката – 1-3.

В 51-ата минута Лемар центрира от корнер към Фалкао и колумбиецът реализира за трети път, този път след удар с глава – 4-1.

След тази победа Монако има шест точки и е лидер в класирането, а Дижон е на дъното с нула.