Юнайтед сгази „чуковете“, Лукаку с мечтан дебют

19:52, 13 авг 2017, Автор: , Преглеждания:40

Ромелу Лукаку

Манчестър Юнайтед започна по отличен начин новия сезон във Висшата лига, след като в първия си мач надигра с 4-0 Уест Хем на „Олд Трафорд“. Отличен дебют за домакините направи Ромелу  Лукаку, който вкара две попадения, а един гол добавиха Антони Марсиал и Пол Погба.

Домакините започнаха силно двубоя, но първия половин час имаха само две нелоши положения за гол. В 33-ата минута дебютантът Ромелу Лукаку откри головата си сметка за „червените дяволи“. Матич пресече пас в половината на гостите и топката попадна в Рашфорд. Младият нападател напредна добре и пусна великолепен пас към Лукаку, който вкара от девет метра – 1-0.

В последните секунди на първото полувреме гостите направиха страхотна атака, при която Аю бе намерен в наказателното поле, чукна с пета към Едмилсон, който шутира мощно от границата на пеналта, но Де Хея изби.

В 50-ата минута Погба изведе Рашфорд сам срещу Харт, той набра скорост, но стреля много неточно. Малко по-късно Рашфорд отново проби и бе спрян с нарушение от Сабалета. Мхтарян центрира от фаула, а Лукаку с глава направи

В 59-ата минута Едмилсон постави топката на главата на Арнаутович, но след удара на австриеца кълбото кацна върху напречната греда. Шест по-късно и домакините нямаха късмет след страховит диагоналн снаряд на Рашфорд, след който топката разстресе лявата греда на Харт.

В 87-ата минута резервата Антони Марсиал получи прекрасно подаване от Мхитарян и не остави шанс на Харт с прецизен шут по земя – 3-0. В последните секунди Пол Погба с невероятен изстрел доведе нещата до 4-0.