Селтик разби мечтите на Мъри и Астана

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
02:07, 17 авг 2017, Автор: , Преглеждания:59

Селтик

Шотландският Селтик си резервира място в груповата фаза на Шампионската лига, след като в първия плейофен мач размаза воденият от Станимир Стоилов отбор на Астана с 5:0. Двубоят, който се игра в Глазгоу, се превърна в кошмар за казахстанския тим и почти сигурно сложи край на мечтите на българския треньор и неговия клуб да играе отново в групите на най-силния европейски клубен турнир.

Селтик поведе в 32-та минута, след като защитникът на Астана Евгени Постников засече топката в собствената си мрежа, неуспявайки да изчисти след хубав пробив и удар на Том Рогич. В 42-та минута резултатът бе покачен на 2:0 от Скот Синклер, който се възползва от подарена топка от отбраната на гостите и не сгреши сам срещу вратаря. Така завърши първата част.

През второто полувреме резултатът стана класически в 60-тата минута, когато отново Синклер бе изведен сам срещу вратаря и промуши топката между краката му. Домакините не спряха с атаките си и реализираха ново попадение. Негов автор стана Джеймс Форест в 79-та минута. Отново след бърза атака на „детелините“, Форест получи добра топка и от близо с диагонален удар по земята направи 4:0. Катастрофалното 5:0 за тима на Мъри Стоилов оформи Грифитс в 88-та минута, след като залъга няколко съперникови играчи в наказателното поле и стреля, като с помощта на лек рикошет топката се озова отново в мрежата на Астана.

Реваншът е идния вторник в Казахстан, но по всичко изглежда, че той по-скоро ще бъде формален за тима на Брендън Роджърс и неговия отбор ще продължи участието си в „турнира на богатите“. Въпреки впечатляващите изяви на Астана пред домашна публика в евротурнирите, възпитаниците на Станимир Стоилов едва ли ще могат да сътворят чудото и ще трябва да се задоволят с участие във втория по престиж клубен турнир на Стария континент – Лига Европа.

Селтик 5:0 Астана
1:0 Постников (32) автогол
2:0 Синклер (42)
3:0 Синклер (60)
4:0 Форест (79)
5:0 Грифитс (88)

Друтите резултати от тазвечерните плейофи за влизане в груповата фаза на Шампиоската лига:

Олимпиакос 2:1 Риека
0:1 Хебер (42)
1:1 Одиджа-Офое (66)
2:1 Ромао (90)

Апоел (Беер Шева) 2:1 Марибор
0:1 Тавареш (10)
1:1 Нвакаеме (12)
2:1 Цедек (45) дузпа