„Моряците“ остават на върха след победа в Коматево

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Футбол България, Черно море
20:45, 18 авг 2017, Автор: , Преглеждания:35

Черно море

Отборът на Черно море запази лидерството си в Първа лига, след като надделя с 2-1 при визитата си на Ботев Пловдив в първия мач от шестия кръг.

Гостите откриха резултата в средата на първото полувреме. Томбак напредна отдясно и пусна към Зехиров. Крилото на „моряците“ стреля, Чворович не се намеси добре и изби топката в краката на Кузма, който я прати във вратата.

В 36-ата минута “моряците“ организираха отлична контраатака. Огнянов центрира към Старокин, който с глава реализира за 2:0.

В средата на втората част Стивън Петков върна Ботев в срещата с гол в своя дебют за „канарчетата“. Нападателят се разписа с глава след отлично центриране на Крум Стоянов отляво.

Ботев записа трета поредна домакинска загуба и остава 12-и в класирането с четири точки, докато варненци са лидери с 14.