Стоук попари Арсенал с гол на новата си звезда

21:51, 19 авг 2017, Автор: , Преглеждания:36

Хесе

Отборът на Стоук надделя с минималното 1-0 над Арсенал на „Британия Стейдиъм“ в късния съботен мач от втория кръг на Висшата лига.

Домакините започнаха по-добре срещата и в 4-та минута новото попълнение Хесе Родригес можеше да открие. Неговият изстрел беше спасен от Петър Чех. Арсенал отвърна с удар на Аарън Рамзи, който също беше спасен.

Хесе откри в 47-та минута и позлати позитивното си представяне. Той се възползва от хубав извеждащ пас на Бераино. След час игра самият англичанин имаше шанс да отбележи. Той стреля с глава след центриране на Ерик Питерс, но Чех спаси брилянтно.

Арсенал отвърна с удар на Уелбек, който беше спасен от Джак Бътланд.  В 73-та минута Александър Лаказет реализира, но попадението му беше отменено заради засада. Повторенията показаха, че ситуацията е много тънка, но все пак страничният рефер правилно е вдигнал флага.

След този мач и двата отбора вече имат по три точки.