Челси пречупи Тотнъм на „Уембли“, Алонсо с две попадения

19:56, 20 авг 2017, Автор: , Преглеждания:21

Маркос Алонсо

Отборът на Челси спечели голямото дерби на втория кръг на Висшата лига, след като надви с 2-1 тима на Тотнъм на „Уембли“.

Гостите можеха да поведат още в петата минута, след като Мората бе забравен в наказателното поле от защитата на „шпорите“ и стреля с глава след центриране на Аспиликуета, но ударът на нападателя бе много неточен.

В десетата минута Хари Кейн шутира от дистанция, но фронталният му изстрел бе спасен от Куртоа, въпреки че първоначално белгиецът не успя да улови топката.

В 25-ата минута Челси получи правото да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле. Маркос Алонсо шутира много прецизно и завъртя топката в горния десен ъгъл, давайки аванс на шампионите.

В 38-ата минута Кристиан Ериксен центрира много опасно от свободен удар. Датчанинът прати топката в малкото наказателно поле, но там последователно Кейн и Дайър не успяха да засекат.

Три минути преди почивката Кейн получи отляво, залъга Кристенсен и стреля в далечния ъгъл, но топката рикошира в гредата. Малко след това Куртоа изби опасен удар на Бен Дейвис.

Второто полувреме започна с много силен натиск на Тотнъм, но на Куртоа не му се наложи да прави спасявания. В 70-ата минута Мората получи подаване от Вилиан, стреля от 11 метра, но топката рикошира в Алдервейрелд и мина покрай гредата на Йорис.

Секунди след това Моузес от малък ъгъл отправи бомбен удар, но над вратата. В 73-ата минута Вилиан нацели страничния стълб с шут извън наказателното поле.

В 82-ата минута резултатът бе изравнен, след като Ериксен центрира от фаул и Миши Бачуай заби кълбото в собствената си мрежа, секунди след влизането си в игра, след удар с глава – 1-1.

В 88-ата минута Педро намери отлично Алонсо, който стреля силно по трева от 6-7 метра, а топката мина под плонжа на неадекватния Йорис – 2-1.

След този мач и двата отбора имат по три точки и са в средата на класирането.