Астана на Мъри натупа Селтик, но отпадна от Шампионската лига

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Шампионска Лига
20:27, 22 авг 2017, Автор: , Преглеждания:32

Станимир Стоилов

Воденият от Станимир Стоилов тим на Астана срази Селтик с 4-3 като домакин в реванша от плейофите на Шампионската лига, но след загубата с 0-5 в Шотландия напуска надпреварата.

Домакините поведоха след автогол на Кристофер Айер в 26-ата минута, а осем по-късно Скот Синклеър изравни след прекрасен диагонален изстрел.

Второто полувреме започна вихрено за шампиона на Казахстан, който поведе с 3-1 с два бързи гола на Мужиков и Твумаси до 49-ата минута.

В средата на втората част Твумаси направи страхотен рейд по десния фланг, навлезе в пеналта и отбеляза от малък ъгъл за 4-1. Нчам уби интригата, след като десетина минути преди края реализира второто попадение за Селтик. В добавеното време Грифитс отбеляза третия гол за гостите.

По този начин „детелините“ си осигуриха визи за групите на Шампионската лига, а Астана ще участва в тези на Лига Европа.