Барса с втора „чиста“ победа, Меси отново главен герой

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
21:32, 26 авг 2017, Автор: , Преглеждания:35

Лионел Меси

Отборът на Барселона записа втора победа в Примера дивисион след успех с 2:0 при гостуването си на Алавес в мач от втория кръг.

Каталунците получиха дузпа в 38-ата минута сза нарушение във въздуха на Родриго Ели срещу Жерард Пике. Вратаряъ Пачеко успя да отгатне къде ще бие Лионел Меси, хвърли се в десния ъгъл и изби силния изстрел на аржентинеца.

Десет минути след почивката Жорди Алба намери Меси в пеналта, той шутира от девет метра и след рикошет кълбото се озова в мрежата – 1-0.

В 66-ата каталунците реализираха успокоителен втори гол. Защитата на домакините сбърка детински Меси получи подаване с глава от Пако и се възползва мигновено – шутира без забавяне в левия долен ъгъл от около 13 метра за крайното 2-0.