„Лъвиците“ на Световно след разгром над Белгия!!!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
19:34, 26 авг 2017, Автор: , Преглеждания:100

България

Женският ни национален отбор по волейбол се класира за Световното първенство по волейбол в Япония! Момичетата на Иван Сеферинов постигнаха четвърта поредна победа на квалификацията в Ротердам, Холандия, след като отнесоха Белгия с 3-0 (25-17; 25-22; 25-19) гейма и по този начин си осигуриха визи за Мондиал 2018!

Нашите започнаха силно двубоя и поведоха с 8-4 при първата техническа пауза. Тази разлика се запази до второто прекъсване, а след него, водени от Ели Василева, „лъвиците“ отнесоха съперника си с 25-17.

Вторият гейм тръгна като първия – с преднина от 8-4 за България. След прекъсването „трикольорките“ вдигнаха аванса си на пет пункта за 10-5. Белгийките намалиха пасива си до 13-16, но след втората почивка момичетата на Иван Сеферинов дръпнаха с 21-16. В края фламандките намалиха до 21-23, но драми нямаше – 25-22 и 2-0 за „лъвиците“.

В третата част българките поведоха с 8-5, а след техническото стигнаха до 10-5 след грешки на съперника. До второто прекъсване авансът ни беше вече цели седем точки – 16-7. След него геймът просто се доигра, а „лъвиците“ узакониха класирането си за Мондиал 2018 след 25-19.

Ели Василева бе най-добра за България със 17 точки, Христина Русева добави 12. За Белгия Брит Хербоц наниза 16.

След тази победа нашите момичета имат 12 точки, с колкото е и домакинът Холандия. Двата тима се класират за Световното, а утре ще изиграят съобразен финал помежду си. Срещата е с начален час 15:00.