Много късен гол на Стърлинг донесе радост на Сити на „Виталити“

16:37, 26 авг 2017, Автор: , Преглеждания:23

Сити

Соченият за фаворит за титлата във Висшата лига Манчестър Сити надделя трудно с 2-1 при визитата си на Борнемут на „Виталити Стейдиъм“ в първия двубой от третия кръг.

Домакините влязоха по-добре в мача и логично откриха резултата в 13-ата минута. След продължителна атака Венсан Компани изчисти топката с глава, но тя отиде към Чарли Даниълс, който с феноменален диагонален удар опъна мрежата зад Едерсон – 1-0.

В 19-ата Андрю Сърмън центрира отлично към Джърмейн Дефоу, а неостаряващият нападател засече от въздуха, но Едерсон успя да избие кълбото.

В средата на първото полувреме Габриел Жезуз изпълни бързо свободен удар, подавайки към Давид Силва. Испанецът пусна тънък пас към точката на дузпата, откъдето Габриел отбеляза технично за 1-1.

Малко преди почивката Фернандиньо можеше да донесе обрат за Сити, но от малък ъгъл не успя да отбележи, стреляйки в тялото на вратаря Бегович.

В 61-ата минута играчите на Борнемут се пребориха за топката в половината на „гражданите“. Последва пас на Хари Артър към Джошуа Кинг, а нападателят шутира от границата на пеналта, но в десния страничен стълб на Едерсон.

В 73-ата минута и гостите нямаха късмет. Николас Отаменди отправи опасен удар с глава след изпълнение на корнер, но топката отново попадна в дясната греда.

В седмата минута на добавеното време тимът на Гуардиола стигна до успеха. Стърлинг получи топката около точката на дузпата и след техничен удар и рикошер в Сърмън успя да отбележи за 2-1.

След тази победа Манчестър Сити е лидер в класирането със седем точки, докато Борнемут записа трето поредно поражение