Първа победа за „Лъвовете“ на ЕвроВолей 2017!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
23:15, 26 авг 2017, Автор: , Преглеждания:160

Розалин Пвнчев

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа първа победа в група C на Европейското първенство в Полша. В „Таурон Арена“ в Краков „лъвовете“ надиграха Испания с 3-0 (25-15; 28-26; 25-21) гейма.

Нашите започнаха стабилно мача и поведоха с 8-6 при първото техническо, но след ас на Фернандес се стигна до изравняване – 8-8. Хубав троен блок срещу Вийена даде аванс от 13-10 за „лъвовете“. Единичен блок на Йосифов в центъра и точка от начален удар на Соколов увеличиха резултата до 19-13. До края Испания направи само две точки – 25-15 за „трикольорите“.

Втората част тръгна вихрено за момчетата на Пламен Константинов – 4-0. Ас на Николай Пенчев донесе сирената за техническа пауза при 8-2. Постепенно испанците почнаха да намаляват изоставането си и на втората почивка резултатът бе 16-13 за тима на Българуя. Иберийците не само, че изравниха за 19-19, но дори имаха три геймбола при 24-21. Все пак нашите направиха малко чудо и взеха гейма с 28-26 след ас на Тодор Скримов.

В третата част нашите продължиха да бъдат колебливи, въпреки че при техническото имаха преднина от 8-7. Авансът ни остана една точка и при втората пауза. След нея „трикольорите“ дръпнаха с цели четири пункта за 21-17 след отлични начални удари на Скримов. Срещата приключи след успех с 25-21 за момчетата на Гибона – 3-0 и първи успех за волейболистите ни.

След този успех България има три точки и почти сигурно се класира за следващата фаза на турнира. С три точки е и тимът на Словения. Русия има шест, а Испания е с нула.

На 28 август (понеделник) „лъвовете“ излизат срещу Словения в последния си мач от група C. Мачът е от 18:30 часа.