ЦСКА прегази Берое под Аязмото

Публикувано в: Берое, Избрано, Футбол България, ЦСКА
20:40, 26 авг 2017, Автор: , Преглеждания:38

ЦСКА-София

Отборът на ЦСКА-София записа пета поредна победа в Първа лига, след като срази с 3-0 като гост тима на Берое в дербито на седми кръг.

Домакините имаха страхотен шанс за гол още в петата минута, но от чиста позиция Педро Еуженио не успя да отбележи.

В 16-ата минута чудесна контра на гостите позволи на Каранга да се озове сам срещу Перниш, но словакът излезе извън наказателното поле и спаси удара на нападателя.

Малко след това Рубен Пинто шутиро диагонално по земя от 12 метра, но топката премина встрани от вратата.

В 28-ата минута „червените“ поведоха щастливо след автогол на Кохей Като. Густаво Кулма догони една топка вляво, центрира остро и японецът отклони кълбото в собствената си врата, въпреки намесата на Перниш.

В края на първото полувреме Боби Цонев имаше страхотна възможност да изравни след страхотна тупалка от 15 метра, но Черняускас изби в корнер.

Втората част почна с два шанса за ЦСКА, но Дюлгеров и Каранга стреляха в аут след изстрели с глава.

В 57-ата минута Бодуров даде страхотно далечно подаване към Каранга, който овладя на гърди и отбеляза елегантно за 2-0.

В средата на второто полувреме Каранга върна жеста към Бодуров, извеждайки го вдясно, а защитникът с удар от въздуха разстреля Перниш – 3-0.

След успеха ЦСКА-София има 16 точки и временно излезе начело в класирането, Берое допусна първа загуба в шампионата и е шести с 10 точки.