Юве обърна Дженоа от 0:2, Гълъбинов наказа Буфон

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Италия, Футбол Свят
21:16, 26 авг 2017, Автор: , Преглеждания:54

Пауло Дибала

Отборът на Ювентус постигна страхотна победа с 4-2 при визитата си на Дженоа на „Луиджи Ферарис“ в среща от втория кръг на Серия А. Българският национал Андрей Гълъбинов започна като титуляр за домакините и вкара първото си попадение в „калчото“.

Домакините поведоха още в първата минута след автогол на Миралем Пянич. В седмата минута българският нападател на „грифоните“ Андрей Гълъбинов бе ритнат в наказателното поле и реферът даде дузпа, която бе превърната в гол от нашия национал – 2-0.

В 14-ата минута „старата госпожа“ намали изоставането си, след като Пянич центрира по земя от ляво, а Пауло Дибала засече от десетина метра. В добавеното време гостите получиха дузпа за игра с ръка, а Дибала не пропусна, довеждайки нещата до 2-2.

В 62-ата минута Марио Мнджукич намери добре Хуан Куадрадо в наказателното поле, колумбиецът овладя на гърди, финтира защитник и вкара красиво за 3-2. В последните секунди на срещата Дибала оформи своя хеттрик, след като изненада вратаря Перин с удар в близкия ъгъл – 4-2.

В другия ранен мач Болоня победи новака Беневенто с 1-0 като гост.