Лайпциг смачка Фрайбург за едно полувреме

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:31, 27 авг 2017, Автор: , Преглеждания:26

Тимо Вернер

Отборът на РБ Лайпциг постигна първа победа в Бундеслигата, след като прегази Фрайбург с 4-1 като домакин в двубой от втория кръг.

Гостите поведоха в средата на първото полувреме, след като Терацино намери Нийдерлехнер в наказателното поле, а нападателят се разписа от десетина метра.

Втората част започна вихрено за „биковете“, които изравниха в 48-ата минута след гол с глава на Вернер след центриране от корнер на Форсберг.

В 55-та минута Огостен получи кълбото на десния фланг и центрира в пеналта, където Орбан бе точен с лек удар – 2-1.

В 71-ата минута Огостен записа втора асистенция след чудесен пас към Вернер, който отбеляза за втори път – 3-1.

В 80-ата дебютантът Брума реализира много красиво попадение след воле от границата на наказателното поле, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Шволов.

Малко след това Фрайбург остана с човек по-малко след втори жълт картон на Хьофлер.