Ливърпул унизи Арсенал на „Анфийлд“

19:53, 27 авг 2017, Автор: , Преглеждания:38

Ливърпул

Ливърпул спечели голямото дерби на третия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци смазаха тима на Арсенал с 4-0 на своя „Анфийлд“.

Домакините имаха идеална възможност за гол още в десетата минута, след като Мохамед Сала бе намерен непокрит вдясно, но от близка дистанция той стреля в тялото на Чех.

В 17-ата минута Джо Гомес подаде прекрасно към Роберто Фирмино, който засече с глава от седем-осем метра за 1-0.

Пет минути преди почивката Пуул удвоиха преднината си след перфектна контра. Фирмино подаде към Садио Мане вляво, сенегалецът финтира Холдинг в наказателното поле, след което с красив фалцов изстрел направи Чех безпомощен – 2-0.

В 54-ата минута Начо Монреал подари топката на Сала в центъра на терена, а крилото напредна сам и стреля, но Чех спаси. Само четири по-късно Сала отново отне топката, този път Бейерин и проби самостоятелно от собствената си половина, за да направи Чех безпомощен – 3-0.

В 77-ата минута Ливърпул вкара още един гол след контраатака. Сала центрира към Даниел Стъридж, който с глава разстреля Чех за четвърти път.

След успеха Ливърпул е със седем точки и заема второ място в класирането, а Арсенал е 16-и с три пункта.