„Лъвиците“ загубиха протоколния „финал“ в Ротердам

Публикувано в: Волейбол, Избрано
16:32, 27 авг 2017, Автор: , Преглеждания:117

България

Българският национален отбор по волейбол завърши със загуба участието си в световната квалификация в Ротердам. В последния си двубой „лъвиците“ паднаха с 0-3 (21-25; 17-25; 23-25) гейма от домакина Холандия.

Срещата обаче бе просто за протокола, тъй като и двата тима вече си бяха осигурили визи за Мондиал 2018 в Япония. Поражението остави момичетата на Иван Сеферинов на второ място в класирането с 12 точки, а Холандия завърши на първа позиция с пълен актив от 15 точки и нито един загубен гейм в Ротердам.

Домакините започнаха силно мача и дръпнаха със 7-1. Резултатът набъбна до 10-2 и Иван Сеферинов поиска прекъсване. Нашите намалиха малко пасива си до 10-14, но до техническото „лалетата“ дръпнаха отново с шест – 16-10. Постепенно българките стопиха пасива си и след пусната топка на Еми Николова резултатът стана 20-22. В крайна сметка обрат нямаше и Холандия надделя с 25-21.

Втората част стартира равностойно, но много бързо нашето посрещане се пропука и домакините поведоха с 8-4. След техническото играта на волейболистките ни продължи да бъде под нивото им и Холандия дръпна с 12-4. До края „лалетата“ нямаха проблеми и затвориха гейма с 25-17.

Третата част започна по-равностойно, но домакините все пак излязоха напред с 8-6. Серия от сервиси на Марет Гротхуйс увеличиха аванса на „оранжевите“ на 11-6. Българките стопиха разликата до 12-13, а второто техническо дойде при 16-14 за съперника. Възпитаничките на Сеферинов стигнаха до обрат за 20-19, но поледваха две точки за Холандия и селекционерът ни ползва почивка. Стигна се до 23-23, след което нашите на два пъти направиха грешки, което сложи край на двубоя – 0-3.

Елица Василева бе най-резултатна за тима ни с 13 точки, Хриси Русева и Доби Рабаджиева добавиха по 9.