Мечтан дебют за Ники Митов, скандален мач на „Тича“

Публикувано в: Избрано, Септември, Футбол България, Черно море
20:40, 27 авг 2017, Автор: , Преглеждания:53

Септември

Николай Митов дебютира по най-добрия начин като треньор на Септември, след като новият му отбор победи Черно море с 4-1 като гост в мач от седмия кръг на Първа лига.

Още в шестата минута вратарят на варненци Емил Михайлов излезе напред и не можа да хване топката. Крис Гади му я отне и подаде към Мартин Тошев, който трудно можеше да сгреши от десетина метра.

В 16-ата Марек Кузма стреля опасно с глава, но Янко Георгиев изби в корнер. До почивката Кузма имаше още няколко нелоши възможности, но не успя да се разпише.

В 54-ата минута Илиас Хасани събори откъсващия се Тошев и получи директен червен картон. Боби Галчев изпълни свободния удар и с чудесен изстрел препарира Михайлов – 2-0.

След нова серия от пропуски на Кузма, Георги Илиев най-накрая вкара за Черно море. Ветеранът се възползва от грешка в защитата и вкара с удар по земя.

Между 71-ата и 73-ата минута домакините вкараха на два пъти, но и при двете ситуации бе маркирана засада. Положенията обаче бяха много спорни, а Георги Иванов направо побесня от решенията на страничния рефер.

В 81-ата минута Тошев получи перфектна топка от Гади и реализира за 3-1. В добавеното време и самият Гади отбеляза, за да оформи крайното 4-1.

След успеха Септември е девети с шест точки, а Черно море вече е втори с 14 точки, след като допусна първо поражение.