Пирин си тръгна с точка от „Лудогорец Арена“

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Пирин Благоевград, Футбол България
22:59, 27 авг 2017, Автор: , Преглеждания:103

Лудогорец

Отборът на Лудогорец записа домакинска издънка в седмия кръг на Първа лига, след като завърши наравно 1-1 срещу Пирин Благоевград.

Още в шестата минута Върджил Мисиджан стреля технично от дъгата на пеналта, но топката мина над вратата.

В 32-ата гостите изненадващо можеха да поведат след чудесен удар с глава на Стилиян Николов, но Ренан блестящо изби в корнер.

В края на първата част домакините получиха дузпа, след като Благов събори Марселиньо. Козмин Моци шутира от бялата точка, но Макенджиев спаси.

Три минути след почивката Натанаел отправи снаряд към вратата на Макенджиев, но стражът изби топката в напречната греда.

В 62-ата минута Лудогорец най-накрая стигна до гол. След корнер Моци стреля от 12 метра, ударът му отиваше в аут, но малко пред голлинията Абел Анисе отклони кълбото в мрежата за 1-0.

В 77-ата гостите можеха да изравнят след страхотен шут на Аймен Суда от дъгата на пеналта, но топката попадна в страничната греда.

В 87-ата минута Пирин изравни, след като Рения преодоля Моци и подаде към непокрития Станислав Костов и нападателят вкара отблизо – 1-1.

След този хикс Лудогорец има 14 точки и е на второ място в класирането, Пирин е 10-и с шест пункта.