„Лъвовете“ на четвъртфинал на ЕвроВолей 2017 след бой над Финландия

Публикувано в: Волейбол, Избрано
20:30, 30 авг 2017, Автор: , Преглеждания:272

България

Мъжкият ни национален отбор по волейбол се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство в Полша. В плейофите България надигра категорично Финландия с 3-1 (23-25; 25-21; 25-11; 25-12) гейма в „Таурон Арена“ в Краков.

Срещата започна равностойно до 6-6, след което нашите дръпнаха с 8-6 при техническото. Две поредни грешки на Соколов дадоха аванс на скандинавците за 10-9. Чудесна блокада в центъра срещу Йосифов доведе резултата до 14-12 и Константинов взе таймаут. Изравнихме бързо за 14-14, но в края Финландия дръпна с 20-17 и Гибона отново взе почивка. Суоми стигна до три геймбола при 24-21, но с блокада и атака на Соколов намалихме до 23-24. Последва таймаут за съперника, след което Йосифов прати топката в мрежата от сервис – 23-25.

Във втората част нещата се движеха точка за точка. Мощна атака на Ники Пенчев ни даде предимство от 8-7. Добра серия от сервиси на Георги Братоев ни позволи да поведем с 12-7. Финландците намалиха до 12-14 след аут на Соколов, но две поредни грешки ни позволха да водим с 16-12 при второто прекъсване. Три поредни точки върнаха скандинавците в битката за гейма – 15-16. Поредната грешка на Цецо, този път докосване на мрежата, остави разликата един пункт – 21-20 за България, но Константинов ползва таймаут. Мощна забивка на Соколов и ас на Ники Николов увеличиха преднината ни на 23-20. Розалин Пенчев сложи край на гейма за 25-21.

В началото на третата част играта на България тръгна и нашите поведоха набързо с 6-2, за да се стигне до прекъсване на Самелвуо. Последваха още две точки за „лъвовете“ и аванс от 8-2. Последва страхотна серия и на Тодор Скримов от начален удар за 13-3. До края момчетата на Пламен Константинов буквално прегазиха съперника си за 25-11.

Четвъртата част започна отново много силно за „трикольорите“ – с преднина от 6-1. Чудесни нападения през центъра позволиха на нашите да увеличат аванса си до 13-6. Братоев и Скримов записаха успешни атаки за 18-9. Резервата Чернокожев сложи точка на спора за 25-12 и 3-1 за „лъвовете“.

Цветан Соколов закова 21 точки за победителите, а с по 15 завършиха Николай Николов и Тодор Скримов. Разпределителят ни Георги Братоев също игра силно и завърши с цели осем точки.

В битка за място на полуфиналите България ще срещне Сърбия. Срещата е утре (31 август) отново е в Краков, а началният час е 21:30.