„Грънчарите“ спряха рейда на Юнайтед

21:28, 9 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:37

Лукаку

Отборът на Стоук Сити спря победния рейд на Манчестър Юнайтед, след като стигна до равенство 2-2 в късния съботен мач от четвъртия кръг на Висшата лига.

Домакините поведоха в 43-ата минута, след като Маме Диуф се озова сам на дясното крило, центрира към Ерик-Максим Чупо-Мотинг и камерунецът не сбърка от няколко метра – 1-0. Това бе първи гол във вратата на Юнайтед през този сезон.

В добавеното време на първата част Неманя Матич продължи топката с глава при центриране от корнер и кълбото отиде на главата на Маркъс Рашфорд, който реализира за 1-1.

В 57-ата минута Хенрих Мхитарян изведе перфектно Ромелу Лукаку сам срещу вратаря. Бътлънд отрази първия удар на белгиеца, но при добавката прошка нямаше – обрат и 2-1 за Манчестър.

Шест по-късно Джердан Шакири изпълни корнер по най-добрия начин, слагайки топката на главата на Чупо-Мотинг, който се разписа за втори път – 2-2.

В последните секунди на срещата Курт Зума можеше да си отбележи автогол, но Джак Бътлънд внимаваше и изби топката.

Юнайтед остава начело в класирането с 10 точки, с колкото е и Манчестър Сити. Стоук е десети с пет.