Пирин с първи домакински успех след разгром над Локо

Публикувано в: Избрано, Локомотив Пловдив, Пирин Благоевград, Футбол България
19:24, 9 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:23

Аймен Суда

Отборът на Пирин постигна първа домакинска победа в елита през този сезон, след като разби Локомотив Пловдив с 5-0 в среща от осмия кръг.

Домакините откриха резултата още в шестата минута. Анте Рения проби по десния фланг и центрира от аутлинията към Станислав Костов, който засече от седем метра за 1-0.

В деветата минута Аймен Суда напредна отлично в центъра на терена, след което подаде вдясно към Рения, той се подигра с Велковски и отбеляза технично за 2-0.

В 42-ата минута „орлетата“ отново направиха чудесно нападение, Рения центрира от десния фланг, Диао не изби добре, след което Костов с мощна тупалка направи резултата 3-0.

В 71-ата минута Аймен Суда, който също изигра силен мач, вкара технично за 4-0. При ситуацията, обаче, страничният рефер пропусна да вдигне засада на тунизиеца.

120 секунди преди края на редовното време младокът Петър Христов се възползва от поредна грешка в пловдивската отбрана и реализира за 5-0.

След успеха Пирин има девет точки и се изкачи на девето място, Локо е с 11 на седма позиция.