ПСЖ смаза и Метц, Мбапе дебютира с гол

Публикувано в: Избрано, Франция, Футбол Свят
06:53, 9 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:26

Кавани и Мбапе

Отборът на ПСЖ записа успех с 5:1 при гостуването на Метц в мач от петия кръг на Лига 1.

Бразилската звезда Неймар се отчете с гол и асистенция, а Едисон Кавани заби две попадения. Лукас Моура също записа името си сред голмайсторите.

Домакините играха добре срещу своя богат и именти съперник, но червен картон на Асу-Екото в началото на втората част ги пречупи.

Единсон Кавани откри резултата в 31-ата минута, когато получи пас от Неймар и прати топката в мрежата. Домакините обаче изравниха след само 6 минути. Емануел Ривиер бе на точното място при подаване от Досеви в наказателното поле на ПСЖ и от близко разстояние с глава изравни.

В 56-ата минута Беноа Асу-Екото бе изгонен, а това даде крила на ПСЖ. Три по-късно дебютантът Килиан Мбапе посрещна отбита топка и от движение по земя простреля стража на домакините.

Неймар бе автор на третото попадение за ПСЖ в 69-ата минута, само 6 по-късно Кавани направи 4:1. Последното попадение бе дело на Лукас Моура и дойде в 87-ата минута.

ПСЖ е лидер в класирането с пълен актив от 15 точки.

В ранния петъчен мач Лил и Бордо приключиха при 0-0.