Реал с втора издънка на „Бернабеу“, този път срещу новак

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
16:02, 9 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:22

Лукас Васкес

Отборът на Реал Мадрид записа втора поредна домакинска издънка в Примера дивисион. Играчите на Зинедин Зидан сензационно завършиха при 1-1 с новака Леванте на „Сантяго Бернабеу“ в мач от третия кръг.

Срещата започна доста шокиращо за феновете на домакините, след като в 12-ата минута Иван Лопес намери Иви Лопес в пеналта, а той се възползва от разсеяността на защитата на „белия балет“ и от няколко метра разстреля Касия – 1-0.

В 36-ата минута Тони Кроос изпълни ъглов удар от левия фланг, Серхио Рамос отправи изстрел с глава, но Раул Фернандес изби. Лукас Васкес бе много близо и направи добавка от 2 метра за 1-1.

В последната минута на първото полувреме Рамос подаде блестящ извеждащ пас към Гарет Бейл, но уелсецът не успя да реализира, въпреки че бе останал сам срещу вратаря, но стреля в тялото му.

В 85-ата минута Иско сложи топката на главата на Бейл, но уелсецът стреля покрай левия страничен стълб на Фернандес.

В 88-ата стражът на гоститес спаси по невероятен начин диагонален шут на Марсело. Секунди след това бразилецът получи червен картон за удар без топка срещу съперник.

В третата минута на добавеното време и късметът изневери на Реал, след като Тони Кроос се отличи с красив удар от дъгата на пеналта, но топката се удари в лявата греда.

След това реми двата отбора имат по пет точки и са в първата половина на класирането.