Ботев обърна Левски, вратар закопа „сините“

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Левски, Футбол България
21:58, 10 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:138

Ботев

Отборът на Ботев Пловдив постигна първа домакинска победа в Първа лига, след като се наложи с 2-1 над Левски в дербито на осмия кръг.

Гостите откриха резултата в 26-ата минута при първата си сериозна атака. Прохазка намери Обертан вдясно, а французинът центрира успоредно към Яблонски, който реализира на празната врата – 1-0.

В последните пет минути „сините“ можеха да удвоят, но първо Чворович отрази удар на Цветкович, а малко след това Мапуку отправи неточен удар с глава.

В 64-ата минута Тодор Неделев шутира от дистанция, а Александър Любенов изпусна левашки топката и тя се озова в мрежата му – 1-1.

Секунди по-късно Обертан проби чудесно в наказателното поле на пловдивчани и шутира добре, но нацели лявата греда на Чворович.

В 77-ата минута „канарчетата“ направиха пълен обрат. Виана получи топката в пеналта, овладя трудно, но след това подаде с пета към Лъчо Балтанов. Капитанът на домакините не пропусна от няколко метра и донесе успеха на своя тим.

След тази победа Ботев има 8 точки и се изкачи на десето място, а Левски допусна първа загуба при Делио Роси и остава трети с 14.