Вики Томова грабна титлата на Алианц къп след маратонски финал!

Публикувано в: БГ Тенис, Избрано, Тенис
13:55, 10 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:47

Виктория Томова

Виктория Томова стигна до титлата на турнира Алианц къп в София, който е с награден фонд от 25 хиляди долара след победа със 7-6(7); 4-6; 6-4 срещу Джесика Пиери.

Българката започна по-добре мача и успя да пробие още в третия гейм. Вики задържа аванса си до десетия гейм, когато сервираше за сета, но точно тогава италианката също направи брейк за 5-5. Последваха още два пробива и тайбрек.

В него Пиери дръпна с 5-1, но Томова изравни за 5-5. Последва двойна грешка на нашето момиче, но след това тя спаси сетбола – 6-6. Италианкста получи и втори шанс за спечелване на сета, но този път Вики оцеля с къса топка – 7-7. Българката накара съперничката си да сбърка в следващите две разигравания за 9-7 точки.

Пиери поведе с 3-0 в началото на втората част след два пробива, но постепенно Томова върна двата брейка и изравни за 4-4. След това втората ни ракета загуби за трети път в сета сервиса си, след което италианката взе подаването си – 6-4.

Решителната трета част започна с размяна на пробиви, след което сервиращите започнаха да доминират. В осмия гейм Вики проби и поведе с 5-3, след което сложи точка на спора при своето подаване след два часа и 45 минути игра.

По този начин Томова е първата българка след 2000-а година, която печели победата на Алианц къп.

За Вики това е втора титла за годината от тази категория след успеха и в Истанбул. Общо Томова вече има 15 трофея в ITF.

Тя заслужи и 50 точки за класацията на WTA, които ще и позволят да напредне в ранглистата.