Барса наказа Юве, Меси разпечата и Буфон

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят
23:39, 12 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:35

Лионел Меси

Отборът на Барселона спечели голямото дерби в група D на Шампионската лига, след като надигра Ювентус с 3-0 на „Ноу Камп“.

Гостите започнаха по-добре и в първите 12 минути вратарят Тер Щеген трябваше да спасява удари на Де Шилио, Дибала и Пянич. В 20-ата минута каталунците отговориха с мощна тупалка на Луис Суарес от дъгата на пеналта, но Буфон изби виртуозно в корнер.

В края на първата част гол все пак падна и той бе дело на Лионел Меси. Аржентинецът се разписа с техничен диагонален удар по земя от границата на наказателното поле. По този начин Лео за първи път вкара на легендарния Джиджи Буфон.

Малко след началото на второто полувреме Дибала не уцели вратата, останал съвсем сам около границата на пеналта. В 52-ата минута Меси стреля от двайсетина метра, топката удари страничния стълб, след което рикошира в Буфон, но излезе в корнер.

В 55-ата минута Меси проби мощно и центрира остро, защитник на Юве изби, но топката се озова в Иван Ракитич, който вкара от точката на дузпата – 2-0.

В средата на втората част Меси отново направи страхотен рейд, който приключи с прекрасен изстрел от 14 метра в долния ляв ъгъл на Буфон – 3-0.

В следващия кръг Барселона гостува на Спортинг, а Юве е домакин на Олимпиакос. Мачовете са на 27 септември.