Юнайтед с класика над Базел

Публикувано в: Англия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:45, 12 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:16

Фелаини и Лукаку

Отборът на Манчестър Юнайтед се завърна победоносно в Шампионската лига, след като в мач от група А надделя над Базел с 3-0 на „Олд Трафорд“.

„Червените дяволи“ пропуснаха няколко положения в началото на срещата, а в средата на първото полувреме Хенрик Мхитарян получи подаване от Лукаку, но нацели страничната греда.

В 35-ата минута Ашли Йънг сложи топката на главата на Маруан Фелаини, който вкара за 1-0. Белгиецът се появи в игра като резерва на мястото на контузения Пол Погба.

Осем минути след почивката Дейли Блинд центрира чудесно от лявото крило и Ромелу Лукаку отбеляза с глава за 2-0.

В 84-ата минута младата надежда на английския футбол Маркъс Рашфорд направи разликата класическа, след като реализира от десетина метра.

В следващия кръг, на 27 септември, Юнайтед е гост на ЦСКА Москва, а Базел приема Бенфика.