Бешикташ шокира Порто, Лайпциг и Монако с реми

Публикувано в: Избрано, Турция, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:57, 13 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:84

Бешикташ

Отборът на Бешикташ записа изненадваща победа с 3-1 като гост на Порто в мач от група G на Шампионската лига.

13-ата минута се оказа фатална за домакините, след като Куарешма сложи топката на главата на Талиска, който с мощен удар опъна мрежата – 1-0.

Резултатът бе изравнен в средата на първото полувреме, когато Тошич си отбеляза автогол с изстрел с глава след изпълнение на корнер.

В 28-ата минута Дженк Тосун със силен шут от 30 метра изненада Икер Касияс и върна предимството на турците.

Четири преди края на мача Райън Бабел получи чудесен пас от Алваро Негредо и с точен изстрел довърши „драконите“ – 3-1.

В другия двубой РБ Лайпциг и Монако приключиха наравно 1-1.

Домакините поведоха в 32-ата минута, след като Юсуф Поулсен изведе Емил Форсберг вляво, той проби самостоятелно и със силен шут откри резултата.

Само 120 секунди по-късно Радамел Фалкао свали с глава за Юри Тилеманс, чийто първи удар бе спасен от вратаря на немците, но при добавката белгиецът не сбърка – 1-1.

Малко преди края на мача резервата Огостен се озова сам срещу Беналио, но не успя да преодолее швейцарския страж.

На 26 септември Бешикташ ще е домакин на Лайпциг, а Порто гостува на Монако.