Рома удържа Атлетико на „Олимпико“

Публикувано в: Испания, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:11, 13 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:32

Рома - Атлетико

Отборите на Рома и Атлетико Мадрид завършиха при 0:0 в мача помежду си на „Олимпико“ в италианската столица Рим в един от най-интересните сблъсъци в първия ден на новия сезон в Шампионската лига.

Най-добрата възможност през първата част се откри пред гостите. Коке получи отличен пас в наказателното поле, преодоля вратаря на „вълците“, но Манолас изчисти малко пред голлинията.

В 57-ата минута Вието отправи мощен шут от границата на пеналта, но стражът на домакините изби. След час игра Саул Нигес имаше чудесен шанс да се разпише, но вратарят Алисън Бекер отново бе на висота и спаси.

В края Саул отново можеше да отбележи, но бразилският страж на римляните се отчете с нови две спасявания, за да запази нулевото равенство.

На 27 септември Атлетико Мадрид приема Челси, а Рома е гост на Карабах.