Севиля измъкна точка на „Анфийлд“, Попето и Спартак с реми в Словения

Публикувано в: Англия, Избрано, Испания, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:49, 13 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:45

Ливърпул

Отборите на Ливърпул и Севиля завършиха наравно 2-2 в дербито на група Е на Шампионската лига, играно на „Анфийлд“.

Андалусийците поведоха в петата минута след продължителна атака. Серхио Ескудеро бе изведен вляво и центрира успоредно на границата на малкия пеналт, Ловрен се размина с топката и Висам Бен Йедер вкра на празна врата – 1-0.

В средата на първото полувреме Алберто Морено направи двойно с Джордан Хендерсън, след което даде пас към Роберто Фирмино и бразилецът реализира за 1-1 от 4 метра.

Малко след това добра контра на Пуул завърши с пас към непокрития Емре Джан, който шутира диагонално по земя, но топката мина покрай лявата греда на Рико.

В 37-ата минута Мохамед Сала се пребори със Стивън Н’Зонзи, отне топката и стреля от 20 метра, а кълбото рикошира в Симон Кяер и подлъга вратаря на гостите – 2-1.

Пет по-късно англичаните получиха дузпа след фаул на Пареха срещу Мане. Фирмино изпълни наказателния удар, но нацели десния стълб.

В 72-ата минута Луис Муриел намери Хоакин Корея в наказателното поле, а младият аржентинец трудно овладя топката, но след това с елегантен шут доведе нещата до 2-2.

В другия мач от групата Марибор и Спартак Москва завършиха наравно 1-1.

Гостите поведоха чрез Александър Самедов в 59-ата минута, а Дамян Бохар изравни в 85-ата след силен изстрел. Българският национал Ивелин Попов се появи в игра за гостите в последните минути на мача.

На 26 септември Севиля приема Марибор, а Ливърпул ще гостува на Спартак.