Сити смаза Фейенорд, Шахтьор изненада Наполи

Публикувано в: Англия, Избрано, Италия, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
23:43, 13 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:24

Манчестър Сити

Отборът на Манчестър Сити прегази с 4-0 като гост холандския първенец Фейенорд в среща от група Ф на Шампионската лига.

Гостите откриха резултата още във втората минута. Давид Силва центрира от корнер, Джак Стоунс стреля с глава, а топката мина между краката на Вилхена и попадна в мрежата.

В десетата „гражданите“ удвоиха аванса си след прекрасна атака. Кай Уокър бе намерен на десния фланг и подаде към Серхио Агуеро, който засече от шест метра – 2-0.

В 25-ата Менди прати снаряд към вратата на холандците, Джоунс изби с мъка, след което Габриел Жезус направи добавка за 3-0.

В 63-ата минута Кевин де Бройне сложи топката перфектно на главата на Стоунс, който отбеляза второто си попадение в мача.

В другия сблъсък от групата Шахтьор Донецк надделя изненадващо с 2-1 като домакин на Наполи.

Домакините откриха резултата след четвърт час игра. При една добра атака Тайсон получи около границата на пеналта и с техничен изстрел опъна мрежата зад Пепе Рейна – 1-0.

В 58-ата минута Степаненко центрира в наказателното поле, Рейна увисна и Факундо Ферейра вкара с глава за 2-0.

В 70-ата Степаненко събори грубо Мертенс в пеналта и реферът даде дузпа на гостите. Аркадиуш Милик бе точен, за да намали пасива на италианците.

Във втория кръг Наполи ще приеме Фейенорд, а Сити е домакин на Шахтьор. Срещите са на 26 септември.