Тотнъм сложи край на проклятието „Уембли“

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:40, 13 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:39

Хари Кейн

Отборът на Тотнъм спечели голямото дерби в първия кръг на група H на Шампионската лига, след като надделя с 3-1 над Борусия Дортмунд на „Уембли“ и по този начин записа първи успех за сезона на легендарния стадион в Лондон.

Домакините започнаха отлично мача и още в четвъртата минута Хьон-Мин Сон откри резултата. Кореецът бе изведен от Хари Кейн след страхотна контра, финтира Сократис и от малък ъгъл вкара за 1-0.

В 11-ата „жълто-черните“ изравниха след невероятен гол на Андрий Ярмоленко. Украинецът получи топката от Кагава на границата на пеналта и с красив удар с левия крак намери горния десен ъгъл на Йорис.

В 15-ата минута „шпорите“ отново върнаха преднината си. Хари Кейн се пребори вляво с двама съперници, проби сам и с чудесен удар не остави шанс на Бюрки.

Домакините започнаха по-силно и второто полувреме, а в първите пет минутки Кейн и Сон пропиляха страхотни възможности, стреляйки неточно от чисти позиции.

В 56-ата Пиер-Емерик Обамеянг вкара много красиво попадение с удар от въздуха от ляво, но страничният рефер неправилно маркира засада.

Четири по-късно Кейн бе намерен от Ериксен вляво на наказателното поле, след което английският национал стреля диагонално по земя и не остави шанс на Бюрки – 3-1.

В 70-ата минута Обамеянг отново имаше чудесен шанс за гол, но този път Йорис отрази шута му.

В добавеното време Ян Фертонген получи директен червен картон за удар с лакът срещу Гьоце.

В следващия кръг, на 26 септември, Тотнъм гостува на Апоел, а Борусия приема Реал.