ЦСКА обърна Бенфика насред „Луж“

Публикувано в: Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:19, 13 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:36

Витиньо

Отборът на ЦСКА (Москва) започна по отличен начин участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига. Руснаците победиха с 2:1 като гост Бенфика в мач от Група “А”.

След нулево първо полувреме, в което домакините имаха предимство в опасните положения, логично португалците откриха резултата в началото на втората част. Андрия Живкович центрира по земя към Харис Сеферович и швейцарецът отклони топката в мрежата.

В 63-ата минута Андре Алмейда имаше нещастието топката да се удари в ръката му и съдията отсъди дузпа, която Витиньо реализира.

Осем минути по-късно ЦСКА стигна до пълен обрат, след като резервата Жамалетдинов бе на точното място, за да довкара в мрежата избита от вратаря Бруно Варела топка.

В следващия кръг, на 27 септември, ЦСКА приема Манчестър Юнайтед, а Бенфика гостува на Базел.