Лудогорец с добър старт в Лига Европа след реми в Истанбул

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
21:54, 14 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:158

Лудогорец

Отборът на Лудогорец завърши наравно 0-0 при визитата си на Истанбул Башакшехир на стадион „Фатих Терим“ в първия си двубой от група C на Лига Европа.

Домакините започнаха по-силно мача, но първият по-опасен изстрел отправи Жоао Пауло. В 12-ата минута бразилецът шутира фалцово, но над напречната греда. Само секунди след това Вандерсон проби сам и стреля от дъгата на пеналта, но в ръцете на Волкан.

В средата на първото полувреме Жоао Пауло засече силно с глава центриране на Лукоки от десния фланг, но Волкан изби в корнер. В 24-ата минута Гаел Клиши подари топката на Лукоки, той напредна сам и шутира силно, но стражът на турците изби в ъглов удар.

Четири минути след почивката Анисе сбърка левашки, Емре му отне и подаде с глава към Адебайор. Тогоанецът върна с пета към капитана си, но опитният турски национал не успя да преодолее Брун.

Веднага след това се получи страхотна контраатака за Лудогорец. Лукоки изведе Жоао Пауло сам срещу вратаря, но бразилецът стреля изключително неточно.

В 61-ата минута вратарят Хорхе Брун подари топката на Мосоро, който не успя да реагира бързо и аржентинецът изби кълбото от краката му в корнер. Секунди след това стражът на Лудогорец отрази и шут на Вишча.

До края положения нямаше и пред двете врати и срещата завърши 0-0.

В другия двубой от групата Брага изненадващо надделя с 2-1 като гост на Хофенхайм.

На 28 септември Лудогорец приема Хофенхайм, а Брага ще е домакин на Истанбул.