Милан прегази Аустрия, Андре Силва с хеттрик

Публикувано в: Избрано, Италия, Лига Европа, Футбол Свят
21:59, 14 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:55

Андре Силва

Отборът на Милан започна блестящо участието си в Лига Европа, след като надигра с 5-1 като гост тима на Аустрия Виена в двубой от група Д.

„Росонерите“ откриха резултата още в седмата минута. Хакан Чалханоглу комбинира с Андре Силва, след което с много красив изстрел опъна мрежата на домакините – 1-0.

Само 180 секунди по-късно Хакан върна жеста към Силва и изведе португалеца сам срещу Хаджикич, а той не пропусна – 2-0.

В 20-ата минута Андре Силва получи още един блестящ пас от Хакан и не пропусна да отбележи за 3-0.

В началото на второто полувреме Холцхаузер изпълни корнер от лявото крило и качи топката на главата на Боркович, който разпечата Донарума – 1-3.

В 56-ата минута Франк Кеси изведе Андре Силва и португалецът оформи своя хеттрик за 4-1. Седем след това Сусо отправи шут от над 30 метраи след рикошет кълбото изненада вратаря на Аустрия – 5-1.

В другия двубой от групата АЕК Атина спечели с 2-1 като гост на Риека.

На 28 септември Милан ще приеме Риека, а Аустрия гостува на АЕК.