Берое обърна Етър на „Ивайло“

Публикувано в: Берое, Етър, Избрано, Футбол България
19:14, 15 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:26

Мартин Камбуров

Отборът на Берое записа трета поредна победа като гост в Първа лига, след като надделя с 2-1 като гост на Етър на стадион „Ивайло“ в първия двубой от деветия кръг.

Домакините започнаха много добре мача и стигнаха до гол в 20-ата минута. Димо Атанасов бе изведен на левия фланг, центрира към Алиуне Бадара, който с чудесен удар с глава намери мрежата на Перниш – 1-0.

В 28-ата минута заралии нямаха късмет, след като вратарят Христо Иванов сбърка при едно центриране от фаул, но Мартин Райнов не се възползва от грешката и нацели страничната греда.

В 38-ата Берое успя да изравни при спорно положение. След добра атака топката се озова в Антон Карачанаков, който шутира по земя от 12 метра, кълбото влетя в мрежата на Христо Иванов, но вратарят имаше претенции, че намиращият се в засада Кохей Като му е попречил да се намеси по-добре.

Десетина минути след почивката Павел Виданов се озова сам срещу Иванов, но не успя да го преодолее. В средата на второто полувреме Иван Стоянов получи чудесен пас в пеналта, но стреля в тялото на Перниш.

В 86-ата минута гостите получиха дузпа за фаул срещу Педро Еуженио, а Мартин Камбъров бе точен от бялата точка – 2-1.

След успеха Берое има 16 точки и временно се изкачи на трето място, Етър е осми с 10 пункта.