Левски се измъчи със Септември, Обертан с дебютен гол

Публикувано в: Избрано, Левски, Септември, Футбол България
21:53, 15 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:25

Левски

Отборът на Левски се наложи с 2-0 над Септември в среща от деветия кръг на Първа лига, играна на „Георги Аспарухов“. Наставникът на гостите Николай Митов пък се завърна на „Герена“ месец след уволнението си.

В 35-ата минута домакините създадоха най-доброто положение за гол до този момент. Цветкович центрира отлично към Серджиу Буш, който стреля с глава, но на сантиметри над напречната греда. Само 180 секунди по-късно сърбинът комбинира добре с Обертан, последва силен шут на французина, който Георгиев изби.

Секунди преди почивката Давид Яблонски вкара с глава след центриране на Жорди Гомес от корнер.

Пет минути след почивката Левски трябваше да води с 2:0, но Прохазка направи фрапантен пропуск. Обертан го намери с брилянтно центриране по земя, но словакът изпрати от два метра топката вместо в празната врата, над напречната греда.

В 54-ата минута вездесъщият Обертан изведе чудесно Буш сам срещу Янко Георгиев, но изстрелът на румънеца бе избит в корнер от вратаря.

В 89-ата минута Обертан отбеляза първия си гол с екипа на „сините“, след като се откъсна вдясно и с мощен шут реализира за 2-0.

След успеха Левски има 17 точки и остава на трето място.