Турция (почти) лиши „Лъвиците“ от място в топ 4 на Световното

Публикувано в: Волейбол, Избрано
19:32, 15 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:284

България U23

Българският национален отбор по волейбол за жени до 23 години остана на крачка от полуфиналите на Световното първенство в Словения. В последния си двубой от група B „лъвиците“ паднаха с 1-4 (9; 12; 11; -10; 13) гейма от Турция.

Срещата започна кошмарно за нашите момичета, които изостанаха с 0-6 и до края на първата част нямаше как да наваксат пасива си – 9-15.

На старта на втория гейм „лъвиците“ дръпнаха с 3-0, но резултатът бе изравнен за 5-5. Равенството се запази до 11-11, след което туркините дръпнаха с две и в крайна сметка надделяха с 15-12 след успешна блокада.

В третата част Турция успя да дръпне с 8-6 в средата, а до края съумя да запази предимството си и да спечели гейма с 15-11.

Следващите минути бяха силни за нашите – аванс от 3-0 и таймаут за съперника. След него паритетът бе върнат – 3-3. Ремито остана до 6-6, след което България взе шест поредни точки за 12-6. Геймът завърши при 15-10.

Волейболистките на Антонина Зетова продължиха да газят и след това – аванс от 7-1 в петата част. Туркините намалиха до 7-10 и Антонина Зетова взе почивка. Съперникът продължи със силната си игра и направи обрат, за да сложи точка на спора при 15-13.

След тази загуба България остава с 11 точки, Турция вече има 12 и излезе начело в класирането, докато ние сме втори. Бразилия е на трета позиция с 9, но довечера играе с тима на Куба от 21:00 часа. Единственият шанс „лъвиците“ да стигнат до топ 4 е победа на Куба над „селесао“.

Ако „трикольорките“ останат трети, то ще играят в плейофите от пето до осмо място. Утре от 19:30 часа българките (евентуално) ще срещнат Египет или Тайланд.