Байерн вкара само четири на Майнц

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:25, 16 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:23

Байерн Мюнхен

Отборът на Байерн Мюнхен надигра Майнц 05 с 4-0 на „Алианц Арена“ в среща от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Домакините поведоха в 11-ата минута, след като Джошуа Кимих намери Томас Мюлер на границата на пеналта, а нападателят стреля ниско. Топката рикошира в Робен и подлъга вратаря на гостите.

В 21-ата Ариен Робен бе изведен сам срещу стража Рене Адлер, но подаде неегоистично към Кингсли Коман, който от пет метра нацели напречната греда.

Секунди по-късно Робен отново се озова очи в очи с Адлер след пас на Кимих и този път завърши сам – 2-0.

Пет минути след почивката Мюлер подаде великолепно в наказателното поле към Роберт Левандовски, а полякът отбеляза за 3-0.

В 77-ата Кимих се отличи с трета асистенция! Защитникът сложи топката на главата на Левандовски, който вкара за втори път – 4-0.

След успеха Байерн има 9 точки и вече е втори в класирането, Майнц е в долната част на таблицата с три пункта.

Вердер – Шалке 1-2

Айнтрахт – Аугсбург 1-2

Щутгарт – Волфсбург 1-0