Бърнли открадна точка и от „Анфийлд“

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:01, 16 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:21

Ливърпул

Отборът на Ливърпул записа нова издънка на „Анфийлд“, след като завърши 1-1 като домакин на Бърнли в среща от петия кръг на Висшата лига.

Изненадващо, гостите откриха резултата в 27-ата минута. Скот Арфийлд се оказа в прегръдките на съотборниците си след прецизен удар от 13 метра, който не остави шанс на Миньоле.

Само 180 секунди по-късно Емре Джан намери Мохамед Сала в наказателното поле. Египтянинът овладя и с много хубав удар възстанови паритета.

През второто полувреме Пуул загалаха основно на шутове от дистанция, но те не затрудниха стража на Бърнли.

В 81-ата Бен Мий можеше да отбележи с глава след корнер, но Матип изчисти пред голлинията в нов ъглов удар. Последва още един опасен изстрел на Мий, а този път Миньоле се намеси решаващо.

В 84-ата минута Трент Алекзандър-Арнолд отправи много опасен удар, но Ник Поуп спаси, макар и доста трудно. Секунди след това Алекзандър-Арнолд подаде перфектно към Доминик Соланке, но от няколко метра младокът уцели напречната греда.

След равенството двата отбора имат по осем точки – Бърнли е шести, а Ливърпул седми.

Хъдърсфийлд – Лестър 1-1

Уест Бромич – Уест Хем 0-0

Нюкасъл – Стоук 2-1