Верея обърна Дунав с фамозен гол на Андонов

Публикувано в: Верея, Дунав, Футбол България
19:41, 16 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:18

Мехди Фенуш

Отборът на Верея се наложи с 2-1 над Дунав в среща от деветия кръг на Първа лига, играна на „Трейс Арена“ в Стара Загора.

В петата минута Мирослав Будинов пропусна идеална възможност да се разпише. Божидар Васев центрира от ляво по фланга, но нападателят от няколко метра пропусна с глава.

Домакините отговориха три минути по-късно. Валери Домовчийски намери Георги Андонов, който бе заел добра позиция в наказателното поле, но шутира в аут.

В 31-ата минута гостите от Русе поведоха. Юлиян Ненов вкара красив гол с удар извън пеналта за 1-0.

В 56-ата минута Мехди Фенуш получи чудесно подаване от Бензюзов и успя да вкара за 1-1.

В 88-ата Фенуш бе изведен сам срещу Антонов, вратарят изби, но топката отиде в Нургалиев, който подаде към Андонов. Нападателят отбеляза много красиво с шут в горния десния ъгъл.

След успеха Верея има 16 точки и е пети в класирането, докато Дунав е 11-и с осем.