„Лъвиците“ ще спорят за бронза на Мондиала след загуба от Словения

Публикувано в: Волейбол, Избрано
20:53, 16 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:270

България

България ще играе за бронзовите медали на Световното първенство по волейбол за жени до 23 години. В полуфиналите „лъвиците“ загубиха от домакина Словения с 1-4 (15-11; 10-15; 12-15; 16-18; 4-15) гейма.

Срещата започна равностойно, но домакините все пак поведоха с 8-6 в средата на първата част. Много бързо нашите записаха четири поредни точки за преднина от 10-8. С две атаки на Мирослава Паскова българките надделяха с 15-11.

Във втория гейм домакините успяха да поведат с 6-3. а след това разликата стана дори пет точки – 10-5. „Лъвиците“ не успяха да стопят пасива си и отстъпиха с 10-15.

В третата част България отново поведе – с 9-6. Резултатът бе намален на 8-9, което накара Тони Зетова да иска таймаут. Домакините направиха обрат за 12-11 и последва нова почивка за Зетова. Блок срещу Паскова и аут на Гери Димитрова дадоха гейма на Словения – 15-12.

След равностойно начало на четвъртата част – точка за точка, отново „трикольорките“ първи дръпнаха с две за 9-7. Втори пореден ас на Димитрова ни даде предимство от 10-7. Словения пак изравни за 11-11, след което настъпиха инфарктни минути, Нашите получиха геймбол при 16-15, но не се възползваха и след слабо посрещане при последните две точки загубихме с 16-18.

Петата част стартира лошо за „лъвиците“, които изостанаха с 0-3 и Зетова взе прекъсване. Разликата след това стана пет точки – 1-6 и до края нашите вече нямаха сили – 15-4 за Словения и финал за домакините.

Гергана Димитрова приключи с 13 точки, а Мирослава Паскова се отличи с 10. За домакините Иза Млакар наниза 21 точки.

Утре България ще играе за бронзовите медали срещу тима на Доминиканската република. Срещата е от 17:00 часа.