Резерви донесоха четвърти пореден успех на Барса в Примера

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
19:13, 16 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:37

Дембеле и Паулиньо

Тимът на Барселона регистрира четвърта поредна победа в Примера дивисион, след като надви с 2-1 като гост новака Хетафе.

Още във втората минута Дембеле загуби топката, получи се контра, при която Молина шутира от 20 метра, но Марк-Андре тер Щеген внимаваше и улови.

Малко след средата на първото полувреме Дембеле се контузи и бе заменен от Жерард Деулофеу.

В 39-ата минута домакините съвсем заслужено откриха резултата. Японският техничар Шибасаки реализира превъзходен гол след безжалостен удар от въздуха от дъгата. Топката се озова в далечния горен ъгъл на вратата и Тер Щеген нямаше как да реагира – 1:0.

В добавеното време на първото полувреме Меси изпълни наглед перфектен пряк свободен удар, завъртя със сила топката над стената, тя влизаше около сглобката, но Гуаита отрази по забележителен начин.

След почивката каталунците направиха пълен обрат с голове на резервни футболисти.

В 62-ата минута Барса измъкна спорна топка отдясно на наказателното поле, Сержи Роберто много хитро видя Денис Суарес малко зад дузпата и халфът много технично прати топката към горния ъгъл, вкарвайки за 1:1.

В 84-ата Меси пусна чудесен пас към Паулиньо в наказателното поле, той спечели битка рамо в рамо с двама защитници и прати топката в мрежата с удар по диагонала за 2-1.

След победата Барселона има пълен актив от 12 точки и остава лидер в Примера. Хетафе е в средата на таблицата с четири пункта.