ЦСКА с драматична победа на „Тича“

Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА, Черно море
21:58, 16 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:45

ЦСКА

Отборът на ЦСКА постигна седма поредна победа в Първа лига, след като спечели с 1-0 срещу Черно море на „Тича“ в дербито на деветия кръг на Първа лига.

Още в 4-ата минута Чунчуков шутира с десния крак, но Черниаускас улови. В деветата Кулма намери Тиаго пред наказателното поле на домакините, последва шут на втория, който Боровик улови.

В 26-ата минута Каранга се изнесе на десния фланг и центрира добре към Манолев, който стреля ефектно от въздуха, но в аут.

В 40-ата добра атака на „червените“ завърши с центриране отдясно на Тиаго, Боровик се хвърли, но се размина с топката, която достигна до Манолев и той вкара на празна врата. Попадението обаче бе отменено заради много спорна засада на Тиаго.

След почивката качеството на игра спадна изключително много и преобладаваха единоборствата. В 85-ата минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Чунчуков.

В 87-ата минута Боровик спаси вратата си, избивайки страхотен снаряд на Бодуров.

В шестата минута на добавеното време Десподов бе изведен вдясно, копна топката над вратаря, след което Каранга бе на правилното място и отбеляза победното попадение за гостите.

След успеха ЦСКА има 22 точки и остава лидер, докато варненци са шести с 14.