Борусия закла „козлите“

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
20:56, 17 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:22

Борусия Дортмунд

Отборът на Борусия Дортмунд остава начело в Бундеслигата, след като в последния мач от четвъртия кръг надигра Кьолн с 5-0 на „Сигнал Идуна Парк“.

Само след две минути игра Максимилиан Филип засече с глава центриране на Ярмоленко от десния фланг. В края на първото полувреме Сократис наказа грешка на вратаря на гостите и от няколко метра вкара за 2-0.

В 59-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг се разписа от дузпа за класическата преднина на „жълто-черните“. Само 60 секунди по-късно габонецът отново отбеляза,, този път след перфектна асистенция на Пишчек.

В 69-ата минута Филип бе намерен от Дауд леко вляво и успя да прати за пети път кълбото в мрежата на Тимо Хорн.

След успеха Борусия има 10 точки, а Кьолн е с нула, заемайки последното място в класирането.

Хофенхайм – Херта 1-1

Леверкузен – Фрайбург 4-0