Реал Мадрид превзе „Аноета“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
23:44, 17 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:37

Борха

Отборът на Реал Мадрид спечели дербито на четвъртия кръг на Примера дивисион, след като надигра с 3-1 Реал Сосиедад на негостоприемния „Аноета“.

Резултатът бе открит в 19-ата минута, след като Серхио Рамос не успя да овладее добре една топка в наказателното поле на домакините, но Борха Майорал бе до него и отбеляза от няколко метра – 1-0.

В 28-ата баските възстановиха статуквото. Одриосола центрира към Кевин Родригес, който с чудесен изстрел преодоля Кейлор Навас – 1-1.

В 35-ата Родригес беше близо да повтори головото си изпълнение. Левият бек отново намери топката от въздуха, но този път кълбото се отби от напречната греда.

При последвалата контра Майорал и Иско се устремиха смело напред, нападателят се забави, когато трябваше да изведе Иско на голова позиция, но след това имаше късмет да се стигне до автогол. След острото центриране върналият се Родригес се хвърли на шпагат и имаше малшанса да прати топката в собствената си мрежа.

В 61-ата минута чудесна контра на гостите завърши с пас на Иско към Гарет Бейл. Уелсецът напредна и технично прехвърли Руй за 3-1.

След успеха Реал Мадрид има осем точки, докато Реал Сосиедад е с девет.