Лудогорец обърна Ботев, Пластун герой за „орлите“

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Лудогорец, Футбол България
21:55, 18 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:186

Лудогорец

Отборът на Лудогорец спечели трудна победа с 2-1 над Ботев Пловдив като домакин в последния двубой от деветия кръг на Първа лига.

Срещата започна страхотно за гостите, след като още в четвъртата минута Фелипе Бризола бе повален в наказателното поле от Георги Терзиев. Лъчезар Балтанов бе точен от бялата точка и даде аванс на „канарчетата“.

В средата на първото полувреме „орлите“ направиха добра атака, Натанаел центрира от левия фланг, Лукоки овладя в пеналта и шутира от въздуха, но покрай страничната греда.

В 43-ата минута Чворович изби удар с глава на Марселиньо, след което бразилецът направи и добавка, но Пламен Димов отрази с глава пред голлинията.

Малко след почивката Радослав Терзиев отигра много лошо една балонна топка и Марселиньо дотича и с мощен удар разпечата Чворович за 1-1.

В 72-ата минута Клаудио Кешеру стреля силно от фаул, но стражът на гостите отрази кълбото.

В 81-ата Джоди Лукоки изпълни пореден корнер, сложи топката на главата на Игор Пластун и украинецът даде преднина на шампионите – 2-1.

В последните секунди Виана можеше да отбележи щастлив гол след рикошет в главата му, но Пластун изчисти топката пред голлинията.

След успеха Лудогорец има 21 точки и остава на един пункт зад ЦСКА. Ботев в едва десети с осем точки, но и мач по-малко.