Атлетико си тръгна с трите точки от Билбао

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
22:54, 20 сеп 2017, Автор: , Преглеждания:25

Атлетико победи Атлетик

Отборът на Атлетико Мадрид надделя с 2-1 като гост на Атлетик Билбао в дербито на петия кръг на Примера дивисион.

Резултатът на „Сан Мамес“ можеше да бъде открит от домакините в края на първата част, но Ариц Адурус пропусна дузпа. Ударът на нападателя бе спасен от Ян Облак.

В 55-ата минута „дюшекчиите“ поведоха след страхотна атака. Коке бе намерен по прекрасен начин в наказателното поле, след което подаде към Анхел Корея, който вкара за 1-0.

В 73-ата Антоан Гризман изведе Яник Ферейра Караско сам срещу вратаря и белгиецът бе точен за 2-0.

В добавеното време Билбао отбеляза почетно попадение, след като Раул Гарсия засече центриране от лявото крило на Баленсиага.

След тази победа Атлетико има 11 точки и излезе на второ място, баските са седми със седем пункта.

В другия по-ранен сблъсък Леганес и Жирона приключиха при 0-0.